Provoz školní družiny

Denně ráno 6:10 - 7:20, odpoledne 11:20 - 16:15.

1. odděleníEliška Kráčmarová, Mgr., MPPkracmarovae@zsstepanov.cz
2. odděleníKateřina Heclová, Bc.heclova@zsstepanov.cz
3. odděleníHelena Brabcovábrabcova@zsstepanov.cz
4. odděleníPetra Kocholatákocholata@zsstepanov.cz

• V ZŠ Štěpánov rodiče také využívají služby školní družiny. Do školní družiny se mohou přihlásit děti 1. až 5. třídy naší školy.
  • Děti jsou přijímány na základě věku do naplnění kapacity školní družiny.
  • Děti jsou rozděleny ve čtyřech odděleních. Potřebují sportovní oblečení, obuv (v tašce) a ručník. Všechny věci by měly být podepsané.
  • Školné je stanoveno na 120,- Kč za měsíc, ze školného se pořizují výtvarné potřeby, hračky, hry a knihy pro děti.
  • platba školného za 1. pololetí (září - leden) činí 600 Kč a je třeba ji provést do 20. září.
  • platba školného za 2. pololetí (únor a červen) činí 600 Kč a je třeba ji provést do 20. února.
  • Vnitřní řád školní družiny naleznete níže.

Aktivity ve školní družině

Vzdělávací program v Pevnosti poznání

Ve středu 21. 2. 2024 se 1. a 3. oddělení vydalo do Pevnosti poznání v Olomouci. Na děti čekal vzdělávací program Labyrint smyslů, kde se děti za pomoci nejrůznějších úkolů naučily, jaké máme smysly a k čemu nám jsou tyto smysly dobré.  Prohlédli jsme si také expozici Světlo a tma, kde jsme zábavnou formou poznávali podstatu světelného záření.

Od včeličky k medu

V lednu jsme pro děti z 2. a 4. oddělení připravili projektové odpoledne Od včeličky k medu.

Nejprve jsme zhlédli 3 poučné pohádky a dozvěděli se velmi zajímavá fakta o fungování včelího společenství. Ochutnali jsme včelí pyl, potěžkali včelí vosk a nasáli vůni perníčků a včelích úlů, které si děti nazdobily a snědly.

Nakonec jsme si všichni společně vyrobili vyřezávaný obrázek, který nám bude zdobit naši třídu jako milá vzpomínka na medové odpoledne plné zábavy.

Od cihličky k domečku

Pro děti z 1. a 3.  oddělení jsme připravili projektový den Od cihličky k domečku.

Nejprve jsme s dětmi zhlédli tři pohádky, ze kterých si děti odnesly ponaučení. Potom se už naši malí stavitelé vrhli do stavění. Nejprve jsme se podívali, jak vypadá takový plán domečku, naučili jsme se z čeho a jakým způsobem se dům staví a takovou činnost jsme si i vyzkoušeli. Pro děti i dospělé byla tato akcepříjemným zážitkem, na který budou jistě dlouho vzpomínat.