Ozdravný pobyt žáků 5. tříd

Ostružná 5. 10. - 9. 10. 2020

Je říjnové slunečné ráno a páté třídy se před školou chystají k tolik očekávanému odjezdu na ozdravný pobyt v horách – do Ostružné v Jeseníkách.

Na místě jsme zjistili, že máme celou chatu jen pro sebe. Tamější společenská místnost nám ideálně posloužila k výuce a všem vnitřním aktivitám.

V nejbližším okolí chaty jsme měli k dispozici dvě hřiště, která jsme využili pro boj ve vybíjené, a také dřevěnou stezku s prolézačkami a malou lanovkou, která byla v době volna zcela v obležení žáků.

Nejvíce času jsme trávili venku – absolvovali jsme výlet do nedalekého Petříkova, dále celodenní túru na Šerák, v Branné jsme navštívili zámek a soukromou farmu a také jsme se podívali do krásného minipivovaru přímo v Ostružné.

Z tohoto místa také startovala strašidelná noční hra, kdy většina žáků prokázala svoji odvahu a prošla stanoveným úsekem za tmy a bez baterky. Odvážní dokonce zcela sami.

Jeden večer jsme dováděli u bowlingu, kdy někteří malí hráči byli sami překvapeni ze svého výborného výkonu.

Přestože tato horská obec Ostružná leží zhruba v 900m n. m. na trati Hanušovice – Jeseník, počasí nám přálo a zmokli jsme jen jednou. Vše zachránila naše dobrá výbava a po celodenním výšlapu výborná teplá večeře. Ovšem pochutnávali jsme si celý týden, kdy si hlavně u snídaně mohl každý vybrat z velké nabídky lahůdek v neomezeném množství.

Poslední večer jsme se sešli ve společenské místnosti, kterou zaplnilo dunění diskotéky. Učitelé byli překvapeni, jak umí děti pěkně tancovat. Škoda, že rodiče nemohli být diváky. Z taktních důvodů jsme z této akce nepořizovali fotografie ani video.

V pátek dopoledne byly vyhodnoceny jednotlivé oddíly, které plnily každý den nějaký úkol. Všichni byli po zásluze odměněni. Po obědě už na nás čekal autobus a my jsme se museli rozloučit.

Příjemný pobyt, horský vzduch a společné vzpomínky si oživíme při prohlížení fotografií a videí.