Sportovní den na 1. stupni

30. 9. 2022

V pátek 30. 9. 2022 na prvním stupni naší školy proběhl sportovní den. Vzhledem k chladnějšímu deštivému počasí jsme upřednostnili sportování pod střechou v tělocvičně školy a v sokolovně.
Mladší ročníky včetně třetích tříd si povídaly a ukazovaly o různé i méně tradiční sporty, pustily si krátká videa o Emilu a Daně Zátopkových ke 100. výročí narození Emila Zátopka, vyplnily následný kvíz, ve třídách zahrály různé přesedávací hry.
Dále se už jen sportovalo. V tělocvičně a přilehlé chodbě jsme pro děti připravili sportovní činnosti, jejichž úkolem bylo aktivovat kardiovaskulární systém a pořádně se zpotit. Na devíti stanovištích si tedy po skupinách čtyř až pěti žáků vyzkoušely skákání na trampolíně a balanc na gymnastické čočce, lezení po žebřinách, přeskoky a přebíhání lavic, kotouly, svíčky, námořníky, kroužení s kruhy hula hop, skákání přes švihadla, anaerobní trénink s bednami na step aerobic i zdolávání co největšího počtu pater schodů v daném čase. Málokteré tričko zůstalo suché.
V sokolovně nás pro změnu čekalo sportování spojené s míči - různé soutěže a hry. Žáci čtvrtého ročníku a páté A třídy využili zlepšujícího se počasí a přemístili se na hřiště do Liboše, kde se hýbali na čerstvém vzduchu.
Cílem sportovního dne bylo prožít radost z pohybu nikoliv z vítězství (leda vítězství sama nad sebou). Vnímat pohyb jako součást své existence a předpoklad dobrého fyzického i duševního zdraví i posílit svůj fyzický potenciál, což se podle slov některých žáků, kteří se zotavovali celý víkend, podařilo.