Základní škola Štěpánov

Pelčata s MFO na benefičním koncertu

22. 2. 2024

Pelčata přijala pozvání Moravské filharmonie Olomouc a Natálky Tichánkové, aby svým zpěvem doprovodila benefiční koncert. Zazpívat si s filharmonií a zároveň pomoci Dětskému onkologickémuoddělení FN Olomouc? Takové nabídce nešlo odolat.
Pelčata ve čtvrtek 22. 2 .2024 zažila svůj netrpělivě  očekávaný „den D“. Komu se poštěstí zpívat v Redutě a ještě s takovými hvězdami? A ten den přišel a my zjistili, že to není pouhý sen. 
Byl tu den plný hudebního nasazení.  Čekal nás koncert s Moravskou filharmonií,  Natálkou Tichánkovou a její kapelou, Peterem Cmorikem, Renatou Drössler. Tolik slavíků na pódiu jsme nečekali.  Den to byl pro všechny velmi náročný.  Ale! „Bez práce nejsou koláče." Večerní koncert pro všechny připravil mísu výborných koláčů; sál Reduty plný do posledního místečka, filharmonie, „děcka“ ze základky s hudební elitou české i slovenské hudby. Tyto koláče za námahu stály.
Koncert byl naplněn pestrostí, vystoupili sólisté, dueta, sbor Pelčata ZŠ Štěpánov, tancovaly baletky, které v závěru vyčarovaly pohádkově světelnou hudbu. Vydařený večer, spokojené publikum, rozzářené oči všech, pocit kvalitně odvedené práce a pozitivní, láskyplná, pomáhající energie, to je jen prostým shrnutím pocitu a dojmu z koncertu. 
Děkujeme, že jsme mohli být toho součástí.
V pátek, týden poté, jsme si s naší sbormistryní udělali opět výlet do Olomouce, tentokrát do zábavního centra. Pelčata odměnil Nadační fond ZŠ Štěpánov a my moc děkujeme. Odreagování jsme si zasloužili a plně užili.
Již teď se těšíme na další společné hudební chvíle s vámi.