Exkurze do Britského centra a Knihovny UP

28. 4. a 5. 5. 2022

Ve dnech 28. 4. a 5. 5. 2022 se žáci 9. ročníků vydali do Olomouce za účelem návštěvy Britského centra a Knihovny Univerzity Palackého.

V Britském centru se seznámili s možností studia angličtiny v přípravných kurzech. Tyto kurzy  jsou zaměřeny na přípravu na některou z mezinárodně uznávaných Cambridgeských zkoušek.

Následná exkurze Knihovny Univerzity Palackého je zavedla do prostor bývalé dělostřelecké tereziánské zbrojnice, které univerzita získala v roce 1991.

Poslední zastávkou byla katedrála sv. Václava. Žáci se zábavnou formou kvízu seznámili s historií katedrály od jejího vzniku až po současnost. Pro zájemce byl připraven rébus. Z kamenných desek umístěných u vchodu do katedrály museli pomocí zadaných čísel zjistit jméno významné osoby, která navštívila Olomouc a také katedrálu sv. Václava.

Cestu zpět na nádraží jsme zvolili přes krásně rozkvetlé Parkánové zahrady v Bezručových sadech.