Základní škola Štěpánov

Zimní pobyt 1. st. v Suché rudné

Hotel Paramon Suchá Rudná, SKI areál Andělská Hora, 13. a 17. ledna 2020

Zápisky z lyžařského deníku:

 

Pondělí 

Po slavném příjezdu, vynesení lyží do lyžárny a zavazadel do patra jsme se ubytovali na pokojích, popsali si dveře jmény a těšili se na oběd. Bohužel jsme rozlili čaj a někteří se ošklivě opařili. Odpoledne nás však už čekal parádní svah a rozdělení do družstev s prvními jízdami. Večerní program se seznamovacími hrami a poučením o bezpečnosti při pobytu v hotelu Paramon, povídání o lyžařské výzbroji a výstroji i desateru dobrého lyžaře s pravidly chování na svahu ukončil první den našeho pobytu.

 

Úterý

Zdravíme všechny ze Suché Rudné, kde jsme s prvním stupněm na zimním pobytu na lyžích od 13. do 17. ledna 2020. Počasí nám přeje. Včera napadlo kolem 2 cm sněhu. Krajina se ponořila pod bílý závoj, stromy zbělely námrazou. Svah je pěkně upravený a sněhu na něm dostatek. V pondělí jsme lyžovali odpoledne, v úterý celý den. Děti jsou šikovné i úplní začátečníci se dnes již nejspíš podívají na velký svah. Po večeři jsme si na večerní procházce ke kouzelnému stromu s náramky užili noční oblohy plné hvězd a výhledů na světla vesnic a měst v okolí. Dnes ve středu se chystáme dopoledne lyžovat, odpoledne na procházku a hry, večer zrelaxujeme ve vířivce a podíváme se na pohádku.

 

Středa 

Středa – na sjezdovce je nás třeba. Dnešní krásný slunný den na včera děly dosněženém svahu, dle slov pana provozovatele ski areálu „jako v Itálii“, jsme si užili plnými doušky. Sníh sice trochu ztěžkl a méně klouzal, nicméně teplé počasí až 6 °C, slunce, skvělý svah i výhledy na moře inverzního mračna a již rozježděné nohy se nám postaraly o nezapomenutelné zážitky. Na svahu jsme strávili jen dopoledne. Při odpolední procházce a blbnutí ve starém lyžařském areálu v Suché Rudné jsme pěkně promrzli, a proto nám přišla vhod večerní vířivka a klidnější program při sledování pohádek. Zítra bude nejtěžší den – lyžování, slalom, závěrečný večer, balení. Těšíme se na něj.

 

Čtvrtek

Poslední lyžařský den učinil sladkou tečku za naším pobytem. Dopoledne jsme si užívali skvěle upraveného svahu a později i slunného počasí. Odpolední slalom důkladně prověřil nabyté dovednosti každého lyžaře. Večerní program přinesl několik pěkných vystoupení dětí, která si připravily v osobních volnech. Vyhlášení výsledků slalomu a rozdání medailí předcházelo závěrečné diskotéce. Zítra nás čeká už jen balení a návrat domů do nížiny.

 

Pátek 

Po dobré snídani jsme se sbalili a nalodili do autobusu, který nás chvíli po dvanácté vrátil mamince a tatínkovi.

 

Mgr. Radomír Rais