Základní škola Štěpánov

Cimbálová muzika Réva

Kino, 30. 1. 2020

Dne 30. ledna 2020 do Štěpánova přijela cimbálová skupina RÉVA. „Cílem našeho koncertu je představit cimbálovou muziku tak, jak ji neznáte. Přiblížit ji i těm posluchačům, kteří by si k ní jen stěží hledali cestu a kteří poslouchají převážně jiné hudební žánry. Zábavnou formou, vtažením žáků do děje a střídáním různých hudebních žánrů (folklor, filmová hudba, jazz, rock, klasická hudba a country) chceme ukázat, že cimbálová muzika není jen přežitkem minulých generací, ale že dokáže oslovit a pobavit také dnešní mladou generaci a stále má co nabídnout. To vše na klasické hudební nástroje - cimbál, housle kontrabas, klarinet a saxofon. Koncert je skutečně 45 minut dlouhou, žánrově pestrou cestou od dob minulých až po současnost.“

Mgr. Rais Radomír, citace převzána z webu reva-muzika.cz