KROUŽEK MLADÝCH MYSLIVCŮ "POŠTOLKY"

VEDOUCÍ VÁCLAV NOVÁK
UČEBNA AVT NA I. ST. ZŠ - ČTVRTEK 16:00 AŽ 18:00

Kroužek mladých myslivců Poštolky vznikl na konci roku 2011 pod záštitou Základní školy ve Štěpánově a je zájmovým kroužkem pro školou povinné kluky a holky, kteří jsou rádi v přírodě mezi kamarády, kde poznávají a učí se nové věci.

Kroužek není určen pouze budoucím myslivcům, ale i dětem, které se zajímají o přírodu. V kroužku se učíme poznávat faunu i flóru, staráme se o zvěř, poznáváme myslivecké zvyky a tradice, mysliveckou etiku, mluvu a kulturu. Dětem se také snažíme přiblížit osobnost myslivce. Teoretické znalosti si ověřujeme i v praxi a to na soutěžích "O zlatou srnčí trofej", kde každoročně dokazujeme, jak jsou naše Poštolky šikovné.

Jsme oficiálním kroužkem Českomoravské myslivecké jednoty, kde jsou děti také zdarma pojištěny proti úrazu. Scházíme se pravidelně jednou za týden, vždy ve čtvrtek a po domluvě někdy i o víkendech (výlety, vycházky do přírody, přikrmování zvěře, soutěže) a účast v kroužku je bezplatná. Děti si hradí pouze vlastní pomůcky (např. zápisník, knihy, apod.) a náklady spojené s výlety.

Schůzky probíhají v prostorách školy, kde máme k dispozici interaktivní tabuli a internet, případně v přírodě. Každý člen našeho kroužku má triko a kšiltovku s potiskem Poštolky, v obci máme vlastní nástěnku u obchodního střediska COOP a od vzniku kroužku si také vedeme vlastní kroniku.

Pokud někoho zaujala naše činnost a měl by zájem se od září přidat do řad Poštolek, můžete nás kontaktovat na emailu kmmpostolky@seznam.cz nebo na tel. čísle 736 602 965.

Václav Novák

Radka Nováková