ADAPTAČNÍ POBYT

OSTRUŽNÁ, 7. 10 - 11. 10. 2019

Na začátku 6. ročníku se již tradičně pořádá adaptační kurz, který má za úkol sblížit žáky s novou třídní učitelkou a podpořit dobré vztahy v třídním kolektivu. Toto úsilí podporuje tým odborníků z řad pedagogů. Letos, stejně jako loni, jsme se vydali do Jeseníků, kde jsme kromě hraní socializačních her zároveň načerpali zdravý čerstvý vzduch spojený se zážitky z procházek a návštěvy biofarmy a zámku Kolštejn.

Mgr. Adriana Hejníčková

„Na adaptačním kurzu se nám líbilo, protože jsme mohli hrát různé hry a zlepšili jsme naše vztahy jak ve třídě, tak i s ostatními. Dostali jsme se do přírody a hráli jsme různé vědomostní i sportovní hry, při kterých jsme se dokázali hodně zapotit. Některé procházky byly sice náročnější, ale stejně jsme si je užili.“

Hana Šopíková, 6.A

„„V pondělí 7. října jsme odjížděli na adapťák. Byli jsme si nejistí, jestli se nám tam bude líbit, ale jedno jsme věděli – když tam s námi budou naši kamarádi, bude nám tam dobře. Náš cíl byla Ostružná. Jen co jsme se vcelku složitě vyskládali z vlaku, vyrazili jsme směr hotel. Před hotelové dveře předstoupila paní učitelka Pluskalová (třídní 6. A) a začala číst čísla pokojů a kdo v nich bude ubytován. Postupně se děti rozutekly do svých pokojů, ubytovaly se, případně něco snědly. Za hodinku a půl od příjezdu jsme se všichni vydali na procházku. Bylo tam opravdu krásně - čistý vzduch, šumění listí… No prostě nádhera. Na vhodně vypadajícím plácku jsme se všechny děti posadily a paní učitelka Novotná nám osvětlila situaci: “Ocitli jsme se na opuštěném ostrově, máme hlad a žízeň a musíme se sjednotit, abychom přežili!“ Rozdělili jsme se náhodně do týmů a pojmenovali si vlastní tým. Z 6. B vznikly 2 týmy a z 6. A tři týmy. A hned první den nás čekala 1. soutěž! Šli jsme cestou a snažili se zapamatovat co nejvíce odpadků (ty naaranžovala paní učitelka Novotná), které do přírody nepatří. Po hře jsme pokračovali v procházce a hráli další stmelující hry. Večerní program se nesl v duchu adaptačních her. Byly moc fajn, bavily nás a byla sranda. I když je naše třída vcelku upovídaná, tak nám tiché hry šly. Na adaptačním kurzu jsme se také víc seznámili se 6. A. Je to moc fajn parta lidí a opravdu jsme moc rádi, že jsme je víc poznali. Líbilo se nám tam opravdu moc, užili jsme si hodně zábavy. Děkujeme našim paním učitelkám: Adrianě Hejníčkové, Evě Novotné, Renatě Pluskalové, Bětce Brodské, Evě Niklové a panu asistentovi Janu Novákovi. Nesmíme zapomenout poděkovat také posilám z řad starších spolužáků – Ádě Bo. a Ádě Vy. Ještě jednou moc děkujeme všem za krásný adapťák!“

Beatrice Nováková, 6.A

Nováková P.