ZÁPIS DĚTÍ DO I. ROČNÍKU ZŠ

BUDOVA I. ST. ZŠ, 11. A 12. 4. 2019

V letošním roce se zápis budoucích prvňáčků konal až v dubnu a to 11. a 12. dubna 2019. Jako vždy probíhal v budově prvního stupně, ale tentokrát měly děti zábavné úkoly připravené v tělocvičně. Zatímco rodiče vypisovali formuláře nutné k přijetí dítěte, děti v doprovodu žáků pátých tříd v pěkných maskách plnily rozličné úkoly. Nejprve si povídaly o známých pohádkách a zahrály si pexeso. U druhého stanoviště poznávaly barvy a geometrické tvary. Pak prolézaly tunelem a chytaly ryby z rybníčku na udici. Na dalším stanovišti stavěly komín z kostek a mohly si zabubnovat na bubínky. Posledním úkolem byl nákup ovoce a zeleniny a počítání kuliček u počitadla. Za každý splněné úkoly dostaly děti malým dárek. Celkem se zápisu zúčastnilo přes 50 dětí, přijato bylo kolem 48. Doufáme, že se zápis budoucím prvňáčkům líbil a budou se do školy těšit.

Mgr. Radomír Rais

Rais R.