INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA SVĚT VE 3D

22. - 23. 10. 2018

Pro žáky 4. - 9. ročníku jsme v naší škole připravili interaktivní výstavu Svět ve 3D. Na této i výstavě se žáci seznámili zábavnou formou s principem prostorového vidění.
Nejprve si děti prohlédly stereoskopické obrázky pomocí anaglyf brýlí a bez brýlí za použití lentikulární fólie, meoskopu a další. Následovala ukázka prostorového hologramu, který žáci mohli pozorovat ze všech čtyř stran.
Zajímavým exponátem výstavy byla ukázka virtuální reality. Pomocí HMD brýlí pro zobrazení virtuální reality se žáci přenesli do jiného prostředí. Při prohlížení panoramatických fotografií či videa se mohli rozhlížet kolem sebe a měli dojem, že jsou součástí děje.
Dominantní záležitostí výstavy byla projekce 3D kina. Pro sledování 3D filmů byly žákům zapůjčeny 3D brýle. Jako uvítací 3D dokument běžel Úžasný oceán 3D. Také byla promítnuty nejzajímavější stereoskopické záběry, kde obraz "vystupoval" z plátna až na dosah rukou.
Na závěr proběhla ukázka natáčení stereoskopického obsahu. Žáci se sami natáčeli 3D kamerou a mohli se vidět v 3D televizi.

Mgr. Petra Nováková

Tuto stránku pro Vás připravila