SCHOLARIS

Olomouc 22. 11. 2018

Dne 22. 11. 2018 se zúčastnila naše třída 9. A výstavy Scholaris, která se konala na SŠ polytechnické v Olomouci.
Když jsme vstoupili do budovy, uviděli jsme mnoho lidí a stánků, u kterých se prezentovaly různé školy. Ve velké hale nás čekalo překvapení – mělo tam své stánky dalších asi padesát škol a studenti a učitelé lákali kolemjdoucí, aby šli studovat na jejich školu.
Byla tam gymnázia, školy lesnické, průmyslové, elektrotechnické, obchodní a vojenské. V průběhu akce jsme každý dostali mnoho letáků a nabídek, abychom věděli, co se na různých školách studuje atd. Názorně nám také předváděli, jak se připravují na své povolání např. stolaři, automechanici nebo elektrikáři.
Po skončení prohlídky na nás čekal autobus, který nás odvezl ke Střední zemědělské škole u Hradiska, kde nás provázel učitel té školy a my jsme si mohli prohlédnout její prostory a vybavení. Tato akce se vydařila a bylo to lepší než sedět ve škole.

Tomáš Valenta, 9.A

Tuto stránku pro Vás připravila