NÁVŠTĚVA VÝSTAVY DOTEKY STÁTNOSTI

Praha 13. 9. 2018


Ve čtvrtek 13. 9. 2018 se 8. a 9. třída zúčastnily výletu do Prahy. Sraz jsme měli 6:20 u svaté Barbory. Jeli jsme ze Štěpánova společností Regiojet. Ve vlaku jsme měli kupé, bylo to super, protože byla sranda.
Když jsme dojeli, tak jsme šli směr Václavské náměstí, kde bylo moc lidí, hlavně cizinců. Měli jsme tam 30 minut rozchod. Po rozchodu nás čekala dlouhá cesta na Pražský hrad. Po cestě jsme šli kolem Vltavy.
Jakmile jsme dorazili na Pražský hrad, spatřili jsme velmi krásný výhled na Prahu. A už nás čekala policejní kontrola batohů atd. Naštěstí všichni prošli! Pražský hrad byl obrovský, stejně jako katedrála sv. Víta, kterou jsme si prohlédli.
Výstava „Doteky státnosti“ byla instalována v jízdárně Pražského hradu. Výstava mě nadchla. Po výstavě jsme šli zpátky na Václavák. Cestou jsme si prohlédli Karlův most a Národní muzeum. Rozchod na Václaváku byl delší, tak jsme se rozběhli do obchodů. Na sraz přišli naštěstí všichni, a tak jsme spěchali na vlak domů.
Celý výlet byl skvělý, hodně jsme si toho odnesli.

Leona Hejcmanová, 8.A

Výstava byla velkolepá a některé věci byli opravdu zajímavé, jako třeba řády, medaile, oblečení, koberce, vůz s rakví, hraniční sloup, letadlo a mnoho dalších.

Jolana Husáriková, 8.A

Co se mi nejvíce líbilo? Byla tam místnost s názvem „Bílí lvi“ a tam stálo na velkém bílém papíře: "Lépe býti jeden den jako český lev, než celý život jako ruská ovce".

Jan Hübl, 8.A

Výstava byla velmi krásná. Mohla jsem se vžít do historie a mnoho se dozvědět. Například, že gymnastika byla v sokole nejoblíbenější sport. Myslím, že na tuto výstavu by se měl někdy podívat každý, aby pochopil dějiny nejen z učebnice, ale i aby je viděl přímo před sebou.

Adéla Bortlová, 8.A

Výstava se mi moc líbila, protože jsem si mohla prohlédnout, poslechnout a obdivovat věci, co byly a už nejsou. ,

Adéla Vyhnánková, 8.A

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii
Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii
Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

Tuto stránku pro Vás připravila
Nováková P.

Zpět