LYŽAŘSKÝ KURZ 7. ROČNÍKU

DOLNÍ MORAVA, 14. - 18. 1. 2019

V letošním roce opět vyjeli žáci sedmého ročníku na lyžařský výcvikový kurz do střediska Dolní Morava. Hned první odpoledne se všichni postavili na lyže a vyzkoušeli tamější skvěle upravené sjezdovky. Zkušenější lyžaři se vrhli po krátkém rozlyžování na lanovku a brázdili prudší svah, začátečníci se postupně osmělovali a s heslem “Kdo nepadá, jezdí pod své možnosti“ se pokoušeli sjet svůj první svah. Díky zkušených učitelům a instruktorům a jejich lyžařským cvičením se všichni postupně zlepšovali a nenašel se ani jediný žák, který by svůj dolnomoravský kopec nesjel. Až na pár výjimek všichni zakusili adrenalin závodu ve slalomu nebo si užili výhledu z lanovky. Oblíbená se stala lyžařská trasa kolem stezky v oblacích s výjezdem dvěma lanovkami a sjezdem několika sjezdovkami. Ti nejodvážnější ze zkušených lyžařů byli na sebe právem pyšní, že úspěšně zdolali nejprudší černou sjezdovku, ale ani začátečníci se nenechali zahanbit a odvážili se sjet středně těžkou červenou sjezdovku.
Lyžák ale není pouze o lyžování. Je to také odpolední a večerní zábava, kdy sjezdovky jsou už zavřené. Žáci tento čas vyplnili kolektivními hrami, blbnutím na sněhu, koulováním. Obrovským zážitkem byla středeční sauna. Obdiv si zaslouží všichni, kteří se dokázali z horké místnosti ponořit do venkovního ledového bazénku.
Lyžařský výcvik je zážitek, na který se dlouho vzpomíná. Jsou to dny plné legrace, zábavy, pospolitosti ale také odhodlání, překonávání překážek a bolesti, radosti z úspěchu. Jsou to dny, kdy žáci poznávají své kantory mimo třídu a učitelé zase své žáky. Jsme rádi, že díky obecně prospěšné společnosti Společně pro děti do škol nás na tento lyžařský kurz mohlo jet o dva více a společně jsme mohli prožít tyto emočně nabité chvíle a hlavně HOBLOVAT SVAHY!!!

Mgr. Miroslava Dekarová, Ph.D.

Tuto stránku pro Vás připravila
P. Nováková