LYŽAŘSKÝ KURZ 7. ROČNÍKU

DOLNÍ MORAVA, 14. - 18. 1. 2019


V letošním roce opět vyjeli žáci sedmého ročníku na lyžařský výcvikový kurz do střediska Dolní Morava. Hned první odpoledne se všichni postavili na lyže a vyzkoušeli tamější skvěle upravené sjezdovky. Zkušenější lyžaři se vrhli po krátkém rozlyžování na lanovku a brázdili prudší svah, začátečníci se postupně osmělovali a s heslem “Kdo nepadá, jezdí pod své možnosti“ se pokoušeli sjet svůj první svah. Díky zkušených učitelům a instruktorům a jejich lyžařským cvičením se všichni postupně zlepšovali a nenašel se ani jediný žák, který by svůj dolnomoravský kopec nesjel. Až na pár výjimek všichni zakusili adrenalin závodu ve slalomu nebo si užili výhledu z lanovky. Oblíbená se stala lyžařská trasa kolem stezky v oblacích s výjezdem dvěma lanovkami a sjezdem několika sjezdovkami. Ti nejodvážnější ze zkušených lyžařů byli na sebe právem pyšní, že úspěšně zdolali nejprudší černou sjezdovku, ale ani začátečníci se nenechali zahanbit a odvážili se sjet středně těžkou červenou sjezdovku.
Lyžák ale není pouze o lyžování. Je to také odpolední a večerní zábava, kdy sjezdovky jsou už zavřené. Žáci tento čas vyplnili kolektivními hrami, blbnutím na sněhu, koulováním. Obrovským zážitkem byla středeční sauna. Obdiv si zaslouží všichni, kteří se dokázali z horké místnosti ponořit do venkovního ledového bazénku.
Lyžařský výcvik je zážitek, na který se dlouho vzpomíná. Jsou to dny plné legrace, zábavy, pospolitosti ale také odhodlání, překonávání překážek a bolesti, radosti z úspěchu. Jsou to dny, kdy žáci poznávají své kantory mimo třídu a učitelé zase své žáky. Jsme rádi, že díky obecně prospěšné společnosti Společně pro děti do škol nás na tento lyžařský kurz mohlo jet o dva více a společně jsme mohli prožít tyto emočně nabité chvíle a hlavně HOBLOVAT SVAHY!!!

Mgr. Miroslava Dekarová, Ph.D.

Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii
Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii
Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii Zvětšit fotografii

Tuto stránku pro Vás připravila
P. Nováková

ZPĚT