VÝCHOVNÝ KONCERT JUMPING DRUMS

18. 10. 2018

V polovině října měli žáci naší školy možnost zhlédnout bubenické vystoupení skupiny Jumping Drums.
My dospělí jsme věděli, co v nich vězí a jakou silou působí, oslovují své publikum, ale jak se k hudebně-bubenickému prožitku vyjádřily děti naší školy? Za mnohé jedno svědectví:
„Měli jsme možnost poznat jejich umění a poslechnout si několik bubenických kousků. Během vystoupení jsme možná i trochu pochopili, jak náročné je být bubeníkem a to nejen po psychické, ale i po fyzické stránce. Je až neskutečné, jak takový muzikant umí ovládat své tělo, ruce, sebe jako celek. Šlo vidět a i slyšet, jak do tohoto muzicírování dávají opravdu vše a jak je tato hudba naplňuje. Bylo to pro nás zajímavé. Někteří z nás měli možnost si roli bubeníka vyzkoušet na vlastní kůži a možná trošku pochopit principy umění bubnování. Ivo Batoušek, umělecký vedoucí skupiny Jumping Drums, provázel program slovem i životním příběhem. Hodina uběhla v minutě a my věříme, že se s touto skupinou nevidíme naposledy. “

Monika Gabrielová, 9.A, Ester Pelcová

Tuto stránku pro Vás připravila