PROJEKT FINANČNÍ GRAMOTNOSTI S ČSAS

ŠTĚPÁNOV - OLOMOUC, 4. ROČNÍK, IX. - XII. 2018

Žáci čtvrtého ročníku se v letošním roce zúčastnili projektu České spořitelny „Abeceda peněz“.
     Projekt začal exkurzí do České spořitelny. Vyvrcholil jarmarkem na pobočce ČSAS v Olomouci, kde děti a jejich firmy prodávaly své výrobky. Cílem projektu se stala snaha zlepšit finanční gramotnost budoucí generace. Děti se naučily hospodařit s penězi, plánovat, dodržovat rozpočtovou kázeň a vést jednoduché účetnictví. Naše firmy „Prima firma“ a „ Zlatá rybka“ skončily své podnikání se ziskem, který se rozhodly utratit za výlet do zábavního parku Krokodýlek v Olomouci, jarní výlety a přes třetinu peněz věnují na dobročinné účely – charitu.
     Věříme, že takovýto přístup v reálném prostředí pomáhá všem lépe uchopit, zažít, zapamatovat si základy finanční gramotnosti a stát se úspěšnými členy společnosti. Děkujeme České spořitelně za počáteční kapitál vložený do firem dětí a vedení celého projektu.

Mgr. Radomír Rais

Ve středu 21. listopadu 2018 jsme pořádali s paní učitelkou vánoční jarmark. V České spořitelně jsme měli dva stánky a venku ještě jeden. Ve stáncích jsme prodávali trička a tašky, které jsme sami pomalovali. Dále jsme nabízeli vánoční ozdoby a cukroví od rodičů. Na zahřátí jsme prodávali horkou čokoládu. Paní učitelka nám řekla: „Děcka, vy máte čokoládu zdarma.“ Celkem jsme si vydělali pěkné peníze.

žák 4. A

R. Rais