EXKURZE V ČESKÉ SPOŘITELNĚ

OLOMOUC, 4. ROČNÍK, 26. 9. 2018

Ve středu 26. 9. 2018 jsme s dětmi čtvrtých tříd navštívili pobočku České spořitelny v Olomouci na Náměstí Hrdinů v rámci výuky finanční gramotnosti. Měli jsme možnost vyzkoušet si vklad a výběr z bankomatu, prohlédnout si trezor s bezpečnostními schránkami, u pokladny jsme si obtěžkali 1 mil. Kč v 1 000Kč bankovkách, investiční zlato a zhlédly prezentaci k finanční gramotnosti. V rámci projektu banka dětem půjčila finanční obnos, který do konce školního roku děti vrátí. Peníze použijí k vytvoření vlastní fiktivní firmy, nákupu surovin, výrobě prodejních artiklů a v listopadu na jarmarku v pobočce ČSAS prodají. Splatí půjčku a zisk utratí dle svého výběru, část věnují na dobročinné účely. Věříme, že zážitková výuka je naučí dobře hospodařit v budoucnosti se svými penězi. Zbylý čas jsme využili k prohlídce zvonice v kostele Sv. Michala a procházce po městě.

Mgr. Radomír Rais

R. Rais