STÉ VÝROČÍ VZNIKU ČSR

AREÁL ZŠ ŠTĚPÁNOV, 1. 11. 2018

Významné výročí vzniku Československé republiky jsme si připomněli 1. listopadu 2018 při projektovém dnu.
     Děti prvního stupně si ve svých třídách vyzkoušely, jak a co se učilo před sto lety, přinesly si historické předměty z daného období, vyzkoušely si psát z kalamáře perem, klečet na polínkách i hrachu, dozvěděly se základní věci z našich dějin a seznámily se s významnými událostmi, osobnostmi a úspěch vlastního národa. Žáci druhého stupně zpracovali zajímavosti z různých aspektů denního života, vytvořili prezentace a plakáty, se kterými se předvedli ostatním. Společným happeningem se stalo vytvoření české vlajky z lidských těl na dvoře školy.
     Doufáme, že projekt pomohl připomenout významné výročí a vzbudit národní sebevědomí v našich mladých lidech.

Mgr. Radomír Rais

R. Rais