SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2016/2017

ŠKOLNÍ ZAHRADA, 4. 9. 2017

Vážení občané,
     dne 1. 9. 2017 jsme vstoupili do nového školního roku 2017-2018. Samotná výuka však byla k radosti všech žáků zahájena až v pondělí 4. září. Dovolte mi proto pár slov.
     Již jedenáctý rok škola vyučuje podle školního vzdělávacího programu s názvem: „Učíme se žít spolu“! Pevně věřím, že žáci získají nejen požadované znalosti a dovednosti, ale naučí se také společné řeči při akcích školy i na veřejnosti, naučí se navzájem se respektovat a pomáhat si.
     V minulých letech byly ve škole ukončeny projekty, které napomáhaly žákům ke kvalitnějšímu získávání vědomostí.
     Před prázdninami škola podala žádost o projekt „Rekonstrukce odborných učeben ZŠ Štěpánov“. Ten po úspěšném přijetí nyní čeká na závěrečné vyjádření MPMR. Jeho prostřednictvím by se v letošním školním roce měly opravit třídy na 2. stupni – učebna anglického jazyka, učebna informatiky a učebna fyziky v částce asi 1 200 000,- Kč.
     Na škole též pokračuje projekt, který napomáhá financovat pracovníka „Školního poradenského pracoviště“. Díky tomu budou moci nejen žáci, ale i rodiče a učitelé nadále využívat služby speciálního pedagoga a školního psychologa.
     Nyní mi dovolte, abych na tomto místě poděkoval zástupcům obce za financování výměny oken ve třídách na 1. stupni. Díky tomu budou mít žáci kvalitnější i příjemnější podmínky k učení.
     Krátce jsem psal o věcech minulých, přítomných i budoucích, ale zapomněl se přitom zmínit o těch nejdůležitějších. „Milý žáci, rodiče, učitelé a další pracovníci školy, přeji Vám pevné nervy a hodně pracovních i studijních úspěchů. Vždyť máme před sebou už jen devět měsíců a čekají nás zase prázdniny.“

S přáním klidného a úspěšného roku pro žáky i rodiče bych Vás rád pozval k pravidelnému sledování našich webových stránek (www.zsstepanov.cz), na kterých se dozvíte řadu zajímavostí z dění a života školy i praktické informace týkající se běžného provozu štěpánovské ZŠ.

Mgr. Karel Vacek, ředitel školy

Fotografie přivítání každého prvňáka ze dne 4. 9. 2017   Foto pro tisk ke stažení v rozlišení 1958x1469pix

R. Rais