PODZIMNÍ POUŠTĚNÍ DRAKŮ

LIBOŠSKÉ LOUKY, 29. 9. 2017

Pátek 29. září 2017 přivítal děti naší školy kromě pěkného počasí i přislíbeným dnem volna od učení.
     Plán vypadal jednoduše. V dopoledních hodinách vyzbrojeni nejrůznějšími draky opustíme školní budovu a vypravíme se do Liboše oddávat se podzimní zábavě již našich prarodičů – pouštění draků.
     Tak se také stalo. Na místě nás přivítal nádherný pohled na ranní slunce hladící krůpěje rosy zavěšené na stéblech trávy jako perly v pavučině. Jeho hřejivé paprsky nás vracely do léta. Jediné, co nám opravdu chybělo, byl pověstný „vítr z hor“. Ten se jaksi nedostavil. Občasné záchvěvy vánku nedovolily ani lépe konstruovaným drakům, aby se vznesli do nebes. Museli jsme jim pomoci sami. Někteří konečně zúčtovali svoji fyzickou přípravu v hodinách tělesné výchovy i vlastních pohybových kroužcích a neúnavným tažením draků za sebou jej přeci jen vynesli do výše nebeské. Správně vás napadlo, jak se zachová zmíněná čerstvá ranní rosa velikosti kapek prudké průtrže mračen ve styku s ponejvíce plátěnou obuví a textilním oblečením nohou při rychlém běhu. Fyzikální překvapení se nekonalo a ždímání ponožek minulo jen málokoho.
     Určitě však tento zážitek žádného neodradil od úmyslu napravit reputaci podzimnímu pouštění draků třeba příště, třeba doma a hlavně v dobrém větru. Těšíme se za rok opět společně a snad už i s větrem v zádech.

Mgr. Radomír Rais

R. Rais