Adaptační kurz 6. A

Hrubá Voda - Smilov, 10. - 12. září 2012

Žáci šesté třídy se ve dnech 10. - 12. září zúčastnili adaptačního kurzu. Hlavním důvodem nebyl pouze přechod na druhý stupeň, ale především spojení původní 5.A a 5.B. třídy.
Třída od 1. září čítá 33 žáky. Do třídy přibyli ještě i dva noví žáci – děvče a chlapec. Přičítáme k dobru, že jela většina žáků i s nově příchozí Terezkou.
Během pobytu, se všichni bavili a to vskutku bez rozdílu věku. Kromě odborné pomoci školního psychologa Veroniky Kavenské, metodika prevence Zuzany Šupíkové a třídní učitelky Ester Pelcové se adaptačního kurzu účastnila i naše „Rychlá rota“.Tato posila v žácích 9. třídy (Marťa, Iva, Kuba) byla jistě velká a záslužná zároveň.
Užili jsme si společně spoustu chvil u zábavných, společenských, sportovních i meditačních her. Díky dobrému počasí, které nám tedy opravdu přálo, se vycházelo i do blízkého lesa. Nádherná příroda, čistý vzduch. Překvapením byla průzračná voda, která svou čistotu dokázala svými raky. Raci v řece, to nikdo nečekal a možná ani nikdy neviděl. Zkrátka ráj na zemi.
Tři naplněné dny uběhly jako voda a my se vraceli se zážitky zpátky domů, do školy, do reality. Myslíme však, že nová 6.A bude fajn třída a těšíme se na další společné chvíle nejen v lavici.

Mgr. Ester Pelcová

Tuto stránku pro Vás připravila