Zápis dětí do první třídy

27. a 28. ledna 2012
budova prvního stupně

Rok 2012, měsíc leden, pátek 27. a sobota 28. Co se asi koná? No, přece zápis žáků do prvních tříd. Rok se s rokem sešel a je tu opět zápis do prvních tříd.Ve školce si již děti připravují říkanky a písničky, maminky kupují nové oblečení a učitelé chystají úkoly pro děti. Ve škole hledají starší žáci masky z loňska nebo si vyrábí nové. Je potřeba nové žáky pěkně uvítat, ale i trošku postrašit. A co noví, nastávající prvňáčci? Někteří jdou do školy nejistě a s obavami, někteří jsou hrdinové a ničeho se nebojí. Všichni mají ale stejné přání: "Ať už to mám za sebou!“ A kolik dětí vlastně do školy přišlo? V pátek 27. ledna přišlo 32 dětí a v sobotu 28. ledna 7 dětí. Někteří rodiče ještě pro své dítě zvažují odklad školní povinné docházky. Takže uvidíme v září, kolik prvňáčků vlastně bude.

Mgr. Eva Nantlová

Zvětšit fotografii

Podívejte se s námi k zápisu.
Nejprve si vypni zvuk stiskem klávesy Esc.

Videoshot ze zápisu.

Zvětšit fotografii