Vystoupení Pelčat v Praze

6. 12. 2023

Pěvecký sbor Základní školy ve Štěpánově reprezentoval svou školu i město v Praze. Zazpíval na vernisáži brněnského malíře Tomáše Limberka. Výstava pod názvem "Kouzlo barev" probíhá v Muzeu Policie ČR až do 30. 4. 2024

Tento malíř, který maluje technikou starých mistrů, ve své malbě dbá i na nejmenší detail, jeho obrazy často pojí symbol slunce, navštívil i naši školu. Zde strávil čas se zvídavými žáky výtvarného semináře. Navázal na dotaz z vernisáže: "Pane malíři, jak malujete ty nádherné kapky?"

Obě akce si žáci naší školy užili.

Tomáš Limberk chystá film o sobě. Možná i své ratolesti, které byly pod světly kamer v Praze i ve Štěpánově společně s malířem, budete moci zhlédnout v připravovaném filmu o malíři pseudonaivniho umění, o obrazech plných optimismu, kterého je v dnešním světě tolik potřeba.