Lyžařský výcvik 8. ročníku

8. 1. - 12. 1. 2024

Lyžařský výcvikový kurz třídy 8.A se konal v jednom z našich nejlepších lyžařských středisek v Dolní Moravě.

Z devatenácti žákyň a žáků se někteří na lyže postavili zcela poprvé, jiní zdokonalovali svou techniku a užívali si zasněžených svahů. Také počasí nám přálo. Počáteční tuhé mrazy doprovázelo sluníčko, a tak odměnou za naši píli na svahu nám byly dechberoucí výhledy do okolní krajiny.
Středeční nelyžařské odpoledne si někteří z nás zpestřili mrazivou adrenalinovou jízdou na horské dráze. Jak potom chutnal horký čaj na chaloupce paní učitelky…
Lyžák ale není jen o lyžování, je také o třídní pospolitosti, legraci, pomoci druhým. Nejoblíbenější zábavu se stala schovávaná ve tmě, diskotéka a v neposlední řadě důvěrné přátelské rozhovory často do nočních hodin.
Lyžařský kurz si všichni moc užili. Kromě zdokonalení lyžařských zdatností žáci získali další dovednosti, které na první pohled nejsou vidět – jak se správně obléci do mrazivého počasí, jak najít své rukavice ve změti dalšího oblečení, jak překonat strach a mnohdy i bolest nebo jak vytrvat, i když něco nejde hned napoprvé.
Velký dík patří majitelům Chalupy U Opičáka za vstřícnost, pomoc a toleranci k našim často velmi hlučným aktivitám, paní učitelce Novotné, která celý lyžařský kurz zorganizovala, paní učitelce Cupákové za fotodokumentaci a všem za dobrou náladu.