Lyžařský pobyt 1. stupně

22. 1. - 26. 1. 2024

Po několikaleté pauze se děti prvního stupně ZŠ měly možnost vydat na týdenní zimní pobyt na horách. Vyjeli jsme 22. až 26. ledna 2024 do Hynčic pod Sušinou na chatu Erlinu do lyžařského areálu Kraličák.

Většinu času jsme trávili lyžováním a snažili se využít pěkných sjezdových tratí, které areál nabízel. Kvalita sněhu i ovzduší nám vcelku přála, i když jsme zažili snad všechny druhy počasí a sněhu. Lyžovali jsme za slunce, při zatažené obloze, při chumelení, větru i za deště. Jezdili jsem na prachovém, mokrém i zmrzlém sněhu. Bez mála desítka začínajících lyžařů se pod individuálním a usilovným vedením Mgr. Jany Ungrové rozjezdila a bez problémů zvládla po jezdícím pásu a lyžařské školce i modrou sjezdovku vedle pomy. První a druhé družstvo si trouflo na červené sjezdové tratě a vyzkoušelo nejmodernější vyhřívanou automatickou šesti sedadlovou lanovou dráhu ze Stříbrnic na Štvanici. K radosti z jízdy také přispěla absence úrazů.

Odpočinkový čas mimo svah jsem strávili na chatě Erlině ve společenské místnosti při stolním tenise, pracovních činnostech, stolních hrách, nacvičování na vystoupení, zpěvu s kytarou i sledování pohádky či pravidel FIS pro lyžaře na sjezdovce. Zažili jsme soustu zážitků i silný vítr, který na chatě hučel jako pravá horská meluzína. Dobrá strava všem pomohla udržet kondici a posílit tělo po náročném dnu na svahu. Večerní procházka, na kopec zasněženou krajinou a hledání „náramkového stromu“ ozdobeného luminiscenčními tyčinkami úplňkem prozářenou krajinou pod oblohou plnou hvězd a funícím vichrem z hor, zanechala v duši každého nejen dítěte příjemné vzpomínky na společně strávený čas.