Exkurze Osvětim a Krakov

12. 12. 2023

Dne 12. 12. 2023 se žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili exkurze do největšího koncentračního tábora 2. světové války Osvětim v Polsku.

Do tábora se žáci vydali vstupní bránou s nápisem "Arbeit macht frei", prošli "obytné" bloky, dozvěděli se o životě vězňů, o transportech do tábora, selekci a denním režimu. Poté navštívili také nedaleký areál tábora Osvětim II. – Březinka. Pro žáky byla celá exkurze jistě jedinečným a silným emotivním zážitkem, na který nezapomenou.

Odpoledne se žáci podívali také do Krakova, hlavního města Malopolska, druhého největšího města Polska a také dřívějšího královského města, kde se nejvíce ze všech měst Polska zachovaly cenné historické památky. Prohlídku Krakova jsme zakončili krásnými adventními trhy na hlavním náměstí Rynek.

Domů jsme se tak vraceli všichni plni dojmů a nových poznatků.