Exkurze do Národního muzea

19. 10. 2022

Dne 19. 10. 2022 se žáci 9. ročníku zúčastnili exkurze do Národního muzea v Praze, kde navštívili výstavní projekt s názvem "Nikdy se nevzdáme!", který připomíná 80. výročí operace Anthropoid a další významné události roku 1942. Výstava v Historické budově Národního muzea tak žáky symbolicky provedla týden po týdnu událostmi, veřejným prostorem protektorátu, propagandou i starostmi všedního dne.

Společně s návštěvou Narodního muzea žáky čekala také prohlídka historického centra hlavního města Prahy. Prohlédli si např. Staroměstské náměstí, Pražský hrad, Valdštejnskou zahradu, Karlův most a mnoho dalších památek.

Po náročném dni se pak v podvečer vrátili sice unavení, ale plní zážitků, nových vědomostí a poznatků.